Το πάρκο των Χριστουγέννων στο Αίγιο έχει επιστρέψει για 12η χρονιά στον κήπο και την πλατεία Υψηλών Αλωνίων προσελκύοντας χιλιάδες επισκέπτες, μικρούς και μεγάλους. Ο θεσμός που έχει εδραιωθεί σαν ένα από τα πιο γνωστά Χριστουγεννιάτικα Θεματικά Πάρκα, προσελκύει επίσης και τα φώτα της δημοσιότητας.
Σε αυτό το πλαίσιο ο δήμαρχος Αιγιαλείας κ. Δημήτρης Καλογερόπουλος μίλησε για τη φετινή διοργάνωση «Ονειροχώρα», στους τηλεοπτικούς σταθμούς Open και Mega, μαζί με τον καλλιτεχνικό διευθυντή του Πάρκου κ. Αλέξη Ασημακόπουλο. Πιο συγκεκριμένα ο δήμαρχος Αιγιαλείας φιλοξενήθηκε στην εκπομπή Τώρα Μαζί του OPEN με τους Σπύρο Χαριτάτο και Ευλαμπία Ρέβη και την εκπομπή Χαμογέλα και πάλι με τη Σίσσυ Χρηστίδου του Mega.
![](https://parkoxristougennon.gr/wp-content/uploads/2023/12/OPEN-TV-1024x576.jpg)
Το Πάρκο των Χριστουγέννων, ταξιδεύει μικρούς και μεγάλους από το 2012 και φέτος παρουσιάζει μια επετειακή διοργάνωση, την «Ονειροχώρα», από τις 13 Δεκεμβρίου έως και τις 6 Ιανουαρίου με δωρεάν είσοδο.
Ώρες λειτουργίας 10π.μ έως 10.μ.μ
Χρυσοί Χορηγοί: Εταιρία Αλουμινίων ΕΤΕΜ COSMOTE και 3Ε
Μεγάλοι Χορηγοί: Καλλιμάνης, ΟΛΥΜΠΙΑ ΟΔΟΣ, ΜΕΤΚΑ, ΕΡΓΟ ΚΑΤ, Επιμελητήριο Αχαΐας, ΔΙΕΚ Αιγίου Ιερά Μητρόπολη Καλαβρύτων & Αιγιαλείας.
Συνδιοργανωτές: Περιφερειακή Ένωση Δήμων Δυτικής Ελλάδας, Περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας, Σύνδεσμος Προστασίας και Ορθολογικής Ανάπτυξης του Κορινθιακού Κόλπου «Ο Αρίων», Δημοτικό Λιμενικό Ταμείο Αιγιαλείας και Νομικό Πρόσωπο Δήμου Αιγιαλείας.